Dyskusyjny Klub Filmowy - FILM NA KOZETCE. Kino i psychoanaliza

Film na kozetce to cykl comiesięcznych projekcji i dyskusji organizowanych w Teatrze na Plaży w Sopocie. Organizatorami naszych spotkań są: Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej, Miasto Sopot oraz Teatr na Plaży w Sopocie. W ciągu pięciu lat trwania naszego projektu udało się nam zrealizować ponad czterdzieści spotkań skupionych wokół filmów poruszających istotne i aktualne tematy.

Dotychczasowymi gośćmi naszych spotkań byli min. Adam Nalepa, Ewa Graczyk, Tymon Tymański, Zbigniew Mikołejko, Marek Weiss, Magdalena Grzebałkowska, Stanisław Obirek, Jacek Labijak, Krzysztof Czyżewski oraz Barbara Świąder-Puchowska. Oprócz naukowców i artystów, stałymi gośćmi naszych spotkań są psychoterapeuci psychoanalityczni i psychoanalitycy wnoszący swoją unikalną perspektywę rozumienia filmów.

Projekcje

Film na kozetce:

„Wysoka dziewczyna”

Już 26 stycznia zapraszamy na pierwszą w tym rok projekcję i dyskusję z cyklu „FILM NA KOZETCE. Kino i psychoanaliza”. W trakcie najbliższego spotkania pokażemy Państwu film, który jest tegorocznym rosyjskim kandydatem do Oskara, „Wysoką dziewczynę” w reż. Kantemira Bałagowa.


W rozmowie o świecie poranionym przez wojnę i ludziach uczących się życia na nowo udział wezmą:
Michał Mocek – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, kandydat Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Długoletni uczestnik seminariów Koła Warszawskiego Szkoły Europejskiej Psychoanalizy.
Andrzej Kasperek - nauczyciel, pisarz i eseista, doktor nauk humanistycznych. Autor książek: „Back to DDR i inne opowiadania”, „Galeria Jacka Kaczmarskiego: skrzydło wschodnie”, „Koronczarka: nowe opowiadania”.

Spotkanie poprowadzi psychoterapeutka psychoanalityczna, Magdalena Żylicz.